Fudbaleri Barselone prvi su finalisti ovosezonskog španskog Kupa, pošto su nadoknadili dva gola zaostatka protiv Sevilje i u produžecima prošli do završnog meča.

Prvi finalista rivala će dobiti večeras, kada se u drugom revanš meču sastanu fudbalski klubovi Levante i Atletik Bilbao.

Katalonski fudbalski gigant je već u 12. minutu sinoćnog meča prepolovio zaostatak, preko Usmana Dembelea, a golova u prvom poluvremenu više nije bilo, ali je Barsa dominirala.

Veliku priliku da Sevilju odvede u finale propustio je Lukas Okampos u 73. minutu, kada mu je udarac sa bijele tačke odbranio golman Barselone Mark Andre ter Štegen.

Kazna za taj promašaj je stigla u četvrtom minutu nadoknade vremena, kada Antoan Grizman centaršutem pronalazi Đerarda Pikea, a ovaj glavom postiže gol za anuliranje Seviljine prednosti iz prvog meča i vrijedan produžetaka.

U petom minutu prvog produžetka Đordi Alba pronalazi Martina Brajtvajta, koji, takođe glavom, uspijeva da savlada nemoćnog golmana Sevilje Tomaša Vaclika i Barsa je došla do rezultata koji je vodi u finale.

Do kraja nije bilo promjene rezultata.

Tim Ronalda Kumana rivala u finalu saznaće večeras, kada se igra revanš meč drugog polufinala, u kom će u Valensiji ekipa Levantea dočekati “Atletik Bilbao.

Prvi meč na San Mamesu je završen rezultatom 1:1, a večerašnji susret počinje u 21.00 čas.