U 14. kolu Premijer lige BiH Tuzla City i Sarajevo su na Tušnju remizirali 0:0. Domaći su igrali s igračem manje cijelo drugo poluvrijeme i svakako mogu biti zadovoljniji, dok je Bordo tim pružio možda i najslabiju partiju ove jeseni.

Gostujući tim je u Tuzlu doputovao bez velikog broja standardnih prvotimaca, dok su i domaći imali određenih kadrovskih problema, a tvrd i neravan teren otežavao je dodatno posao nogometašima oba tima.

U prvom poluvremenu Sarajevo se nije uspjelo nametnuti na sredini terena, ali je bilo opasnije i konkretnije. Tuzla City je nešto više imao loptu u svom posjedu, ali nisu kreirali nijednu priliku vrijednu pomena.

Prvo uzbuđenje vidjeli smo u 22. minuti. Tatar je primio loptu na vrhu kaznenog prostora, odlično se oslobodio svog čuvara i šutirao, ali je sjajno odbranio Fejzić izbacivši loptu ispod prečke.

Isti igrač prijetio je golu domaćih dvije minute kasnije udarcem iskosa, ali golman Tuzlaka se nije dao prevariti. U 25. minuti aktuelni šampion je izveo brz napad, ali Tatar je zakasnio s dodavanjem za Fanima koji je bio potpuno sam na drugoj strani.

Tatar i Fejzić nastavili su svoj duel i u 34. minuti. Krilini napadač Sarajeva šutirao je iskosa s desetak metara, ali je ponovo golman domaćih bio uspješniji.

U 44. minuti Tuzla City je ostala sa igračem manje. Hrvoje Barišić je zaradio dva žuta kartona nakon prekršaja nad Rahmanovićem i tim sa Koševa je u drugom poluvremenu imao brojčanu prednost na terenu.

Ipak, igrač više na terenu za goste skoro da se nije ni osjetio. Tuzlaci su sjajno neutralizovali sve pokušaje tima sa Koševa, a prijetili su iz kontri.

Sarajevo je imalo tek dvije poluprilike nakon kornera kada su šutirali Bešić i Fanimo, ali preskromno je to bilo od aktuelnog prvaka.

Tuzla City je u finišu mogla i do pobjede, ali nakon karambola u kaznenom prostoru Sarajeva, Crnkić ipak nije uspio da zahvati loptu i ostalo je do kraja 0:0.