U okviru 33. kola italijanske Serie A Sassuolo je ugostio ekipu Juventusa. Konačan rezultat utakmice glasio je nevjerovatnih 3:3.

Ovu utakmicu obilježio je Miralem Pjanić sa svoje dvije fantastične asistencije u prvom poluvremenu.

Igrao se peti minut utakmice kada je asistenciju Malog Princa iskoristio Danilo i pogodio za 0:1.

Samo sedam minuta kasnije Gonzalo Higuain također iskorištava fantastičnu loptu i pogađa za 0:2.

Prije kraja prvog poluvremena, Filip Đuričić je uspio da pogodi i tako smanji prednost Stare dame.

U nastavku utakmice Sassuolo je stigao i do preokreta, a mrežu Stare dame su pogađali Domenico Berardi i Francesco Caputo u 51. i 54. minuti utakmice.

Konačan rezultat susreta postavio je Alex Sandro u 64. minuti utakmice. Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Miralem Pjanić je na ovom susretu odigrao 57 minuta nakon čega je zamijenjen.

U drugoj utakmici Roma je savladala ekipu Verone sa 2:1 na stadionu Olimpico. Jordan Veretout je u desetoj minuti bio siguran sa bijele tačke.

Pred sami kraj prvog poluvremena u listu strijelaca upisao se i Edin Džeko koji je odličnim udarcem glavom udvostručio prednost Vučice. Počasni pogodak za Veronu postigao je Matteo Pessina u 47. minuti utakmice.