-

Atletico Madrid je u večerašnju utakmicu ušao sa prednošću od dva gola razlike iz prve utakmice, te bi im samo jedan postignuti pogodak možda i garantovao prolaz, jer bi Juve u suprotnom morao postići četiri pogotka.

Ipak, Bianconeri su odigrali toliko dominantnu predstavu da Jorgandžije tokom cijelog meča nisu praktično mogli napraviti niti jednu priliku, te su slavili sa 3:0 i ostvarili plasman u četvrtfinale.

Utakmicu je, u svakom slučaju, obilježio Cristiano Ronaldo koji je odigrao spektakularan meč i sa tri postignuta gola odveo svoju ekipu do četvrtfinala. Ronaldo je prvi put pogodio u 27. minuti susreta kada se odlično snašao u šesnaestercu i glavom poslao loptu u mrežu Jorgandžija za 1:0, da bi početkom drugog poluvremena Portugalac postigao još impresivniji pogodak.

Igrala se 48. minuta susreta kada je Cancelo poslao dobar centaršut, a Ronaldo između dva igrača Atletica uspio šutirati glavom i udvostručiti prednost svoje momčadi.

Pobjedonosni pogodak za prolaz dalje Ronaldo je postigao u 86. minuti susreta iz penala koji je skrivio Correa, a Portugalac rutinski pospremio u mrežu i krunisao spektakularan preokret svoje ekipe.

Izvor: Informativa.ba,