-

Završeno je takmičenje u CrossCountry kategoriji za muškarce u slobodnoj tehnici na dužini od 7,5 km. 93 učesnika su se takmičila, a prvo mjesto osvojio je MOERK MARTIN KIRKEBETRG, iz Norveške, startni broj 90, a najbolje vrijeme 19.47.3.

Drugo mjesto osvojio je, takođe Norvežanin, SANDVIK EDVARD, njegov startni broj je 88., a vrijeme 19.55.3.

Treće mjesto pripalo je Švicarcu NUFER CLA-URSINU, startni broj 78, a vrijeme 20.00.3. I BiH imala je svoje predstavnike na ovoj trci, i to njih četvoricu. Đorđe Santrač (18) zauzeo je 81.mjesto, Predrag Pantić(6) zauzeo je 86.mjesto, Uroš Lalović (7) trku je završio na 88. mjestu, a Nikola Gavrilović (8) na 89.mjestu.

-

Danas je na Bjelašnici održan i trening za takmičare u snowboard-u, kao i polufinalna takmičenja, a na posljetku i finale u disciplini Snowboard Slope style za momke i djevojke!

Od takmičara su se istakli Švedski predstavnik Puenter Nick, koji je zauzeo prvo mjesto, Belgijski predstavnik DE SLOOVER Jules na drugom i Norveški predstavnik na 3. mjestu, Vik Sebastian.

Dok je u ženskoj konkurenciji najbolja bila Annika Morgan iz Njemačkesrebro je uzela Taka Eveliina iz Finskedok je bronza otišla u Češkupredstavnici Marii Kreisingerovoj!

Izvor: Informativa.ba,