Rukometaši Danske plasirali su se u finale Svjetskog prvenstva u rukometu pobjedom nad Francuskom rezultatom 38:30.

Danci su odigrali spektakularan meč u kojem su potpuno deklasirali Francuze koji nisu imali pravo rješenje za svoje protivnike. Već na početku duela Danci su nametnuli svoj ritam i do sredine poluvremena uspjeli ostvariti prednost od plus 6 (16:10).

Do kraja poluvremena su tu prednost i održali i na pauzu otišli rezultatom 21:15. I u drugom dijelu Danci su krenuli agilno i konstantno povećavali prednost, te su u nekoliko navrata imali i plus 10 (32:22), da bi u završnom dijelu utakmice došlo do opuštanja u njihovim redovima što su Francuzi uspjeli iskoristiti da smanje na -6, ali su Danci i pored toga utakmicu završili u velikom stilu, postigli dva gola i ostvarili pobjedu rezultatom 38:30.

Izvor: Informativa.ba,