Kakva utakmica, kakva drama do samog kraja. Rusija je napravila još jednu senzaciju i u ruletu jedanaesteraca izbacila Španija sa Svjetskog prvenstva! Nakon prvih 90 minuta i produžetaka Moskva je slavila velikih 1:1, a kad je junak Akinfejev obranio dva penala španskim zvijezdama počelo je veliko slavlje. Hrvatska će, ako prođe Dansku, u četvrtfinalu igrati protiv domaćina sljedeće subote u Sočiju.

U nastavku pogledajte reakciju i veselje navijača Rusije pri izjednačenju:

ŠPANIJA - RUSIJA (Ignašević 11' ag. / Dzjuba 41' p.) 1:1 (4:5)

ŠPANIJA: De Gea - Nacho, Pique, Ramos, Alba - Koke, Asensio, Silva, Isco, Busquets - Costa

RUSIJA: Akinfejev - Fernandes, Kutepov, Ignašević, Žirkov - Zobnin, Kuzjaev - Samedov, Golovin, Kudriašov - Dzjuba

Čudesnu utakmicu odigrali su domaćini Rusi u osmini finala Svjetskog prvenstva! Nakon boljeg izvođenja penala izbacili su svjetskog prvaka iz 2010. godine ukupnim rezultatom 5-3 nakon što je poslije 120 minuta igre bilo 1-1.

Čudesnu utakmicu odigrao je golman Igor Akinfejev, koji se prije Svjetskog prvenstva vratio iz reprezentativne mirovine, i s nekoliko izvanrednih odbrana, a onda i s dva obranjena penala gurnuo Rusiju u četvrtfinale. I sada čeka pobjednika između Hrvatske i Danske.

'Furija' je utakmicu dočekala u punom sastavu, a mjesta u prvih 11 nije bilo za Iniestu! Ovo je bio tek drugi put u 15 godina da je Iniesta zdrav i spreman za igru, ali bez mjesta u početnoj postavi Španije.

Osim Inieste, iz sastava su ispali  Dani Carvajal i veznjak Thiago Alcantara, a 'unutra' su bili Nacho, Koke i Marco Asensio.

Izvor: Informativa.ba,