Navijači su napravili odličnu uvertiru prije početka utakmice, te podržali momke kako bi ostvarili dobar rezultat, koji bi našu reprezentaciju odveo u baraž za Svjetsko prvenstvo.

Burić je odlično bacio loptu preko igrališta za Ovčinu, koji majstorski pogađa za Bosnu i Hercegovinu. Trenutni rezultat je 6:3 za Bosnu i Hercegovinu.

POLUVRIJEME U MEJDANU, IMAMO PET POGODAKA PREDNOSTI, 11:6

27' Švicarci dolaze do smanjenja rezultata, ali Malinović nam vraća pet pogodaka prednosti, 11:6

24' Burić ponovo sjajno brani

23' Marko Paniiiiiić! Vodimo 10:5

22' Kutell je pogodio Burića loptom u glavu i zaradio dvije minute isključenja

21' Primili smo pogodak, a potom Vranješ pogađa sa centra, 9:5 je u ovom momentu

21' Sjajni Burić ponovo brani udarce gostiju u dva navrata, Ovčina ovog puta ne koristi kontranapad Selektor Švicarske traži novu minutu odmora

19' Ovčina postiže svoj četvrti pogodak, imamo četiri pogotka prednosti

18' Panić je strijelac, njegov drugi pogodak, vodimo 7:4

18' Alili je isključen, ali nismo uspjeli iskorisiti igrača više

16' Alili je postigao svoj drugi pogodak, rezultat je 6:4

15' Burić je ponovo sjajan na golu Zmajeva, nova odbrana 15' Perić se sjajno 'zabio' u odbranu gostiju, sada je 6:3

14' Gosti su nakon minute odmora stigli do trećeg pogotka, 5:3 vodi BiH

13' Ponovo kontranapad, asistencija Burića i pogodak Ovčine, 5:2

12' Prvo smo se sjajno odbranili, a potom Terzić sjajno pogađa za dva pogotka prednosti, 4:2

11' Ovčina iskoristio kontranapad, vodimo 3:2 9' Švicarci su brzo stigli do poravnanja, 2:2

9' Panić sa deset metara, vodimo 2:1 6' Ovčina je strijelac prvog pogotka za BiH, 1:1

5' Tarabochia nije uspio realizovati sedmerac, imamo igrača više, ali smo još uvijek bez pogotka

4' Švicarci dolaze do pogotka, 0:1

3' Još nema golova u Mejdanu

Počeo je susret u Mejdanu. Zmajevi imaju prvi napad idemo do pobjede!!!

Poslije pobjede u St. Gallenu nama je dovoljan i bod u večerašnjem duelu za plasman u baraž.

Tekstualni prijenos utakmice iz Mejdana koja počinje u 20 sati pratite na našem portalu.

Bilal Šuman i Michael Suter su odabrali sljedeće igrače za ovaj duel.

BiH: Tatar, Ovčina, Perić, Mandić, Tarabochia, Vražalić, Panić, Burić, Terzić, Toromanović, Ahmetašević, Vranješ, Malinović, Predragović, Vegar. Selektor: Bilal Šuman.

ŠVICARSKA: Winkler, Meister, Rubin, Lier, Alili, Delhees, von Deschwanden, Portner, Rothlisberger, Kuttel, Maros, Huwyler, Dahler, Geisser, Gerbl, Blatter. Selektor: Michael Sutter.