-

U posljednjem susretu  8. kola nogometne Lige za prvaka Bosne i Hercegovine ekipe Krupe i Željezničara remizirale su 1:1 (0:1).

Vodeći pogodak za "Plave" u 29. minuti postigao je Samir Bekrić, koji je lobovao golmana Jovana Kuntića nakon greške domaće odbrane.

Rezultat je 61. minuti  poravnao je Stefan Barić snažanim i preciznim udracem s vrha šesnaesterca.

Ovim rezultatom dva kola prije kraja produžena je neizvjesnost u utrci za  prvaka. Željezničar je ostao na vodećoj poziciji sa dva boda prednosti u odnosu na drugopasirani Zrinjski, te sa četiri boda više od trećepasiranog Sarajeva.

U prestala dva kola (20. i 28. maja) Željezničar gostuje na Koševu protiv Sarajeva, a na Grbavici dočekuje Radnik.

Nogometaši Zrinjskog nakon gostovanja u Bijeljini protiv Radnika, sezonu će  završiti  domaćim susretom sa Slobodom, dok ekipa Sarajeva u svom zadnjem ovosezonskom nastupu gostuje protiv Krupe.

Izvor: Informativa.ba,