Milan je bolje počeo meč, imao veliku šansu preko Bake, koji je sa pet metara prebacio čitav gol. Ipak, Inter je bio opasniji i uspio da kruniše sjajan kontranapad u 36. minutu preko Kandreve, koji je iskoristio fenomenalan pas Galjardinija sjajnim udarcem prevario desnog beka Kalabriju i golmana Donarumu. Inter je iskoristio momentum i bolju igru, pa je u 44. minutu Perišić sjajno prošao po lijevoj strani i asistirao Ikardiju za 2:0.

U drugom poluvremenu Inter se odlučio da preko kontranapada ugrožava gol protivnika i imali su nekoliko odličnih prilika da dođu do velikih 3:0 i završe priču. U međuvremenu Montela je uveo Lapadulu umjesto Sose i Milan je krenuo na sve ili ništa.

Takav pristup donio je rezultat u posljednjih 10 minuta. Prvo se Romanjoli sjajno snašao u 83. minutu i na asistenciju Susa smanjio na 2:1. Ipak, vrhunac drame dogodio se na samom kraju utakmice. U bukvalno posljednjim trenucima, osmoj minuti nadoknade, čudesno se u šesnaestercu Intera snašao Zapata i o prečku i stativu pogodio gol za vrijedan bod.

Milan je ostao na šestom mjestu sa 58 bodova, dva više od gradskog rivala.

Izvor: Informativa.ba,