-

Nogometaši Sarajeva u posljednjem susretu 1. kola Lige za prvaka BiH večeras su na stadionu "Asim Ferhatović Hase" remizirali s ekipom Radnika iz Bijeljine 1:1 (1:1).

Ekipa Sarajeva povela je već u 27. sekundi preko Amera Bekića, nakon centršuta Anela Hebibovića. Nogometaši Radnika poravnali su rezultat već u narednom napadu, a strijelac je bio bivši igrač Sarajeva Ševko Okić.

Domaća ekipa je 3. minuti propustila veliku priliku da  ponovo dođe u vodstvo, nakon što je golman Mladen Lučićem zaustavio šut  Hebibovića.

Do kraja prvog dijela ekipa trenera Mehmeda Janjoša imala je inicijativu, ali nije uspjela da ozbiljnije ugrozi gol gostiju.

Na početku drugog dijela igrači Sarajeva ozbiljnije su zaprijeliti preko Hebibovića i Nermina Crnkića, ali su bili neprecizni.

Do kraja susreta gosti su se uspješno branili i sačuvali rezultat.

Trener Janjoš nakon utakmice izjavio je da u njegovoj ekipu bilo dosta nervoze, te da nije zadovoljan rezultatom.

-  Pribojavali smo se utakmice, jer nismo imali nekoliko važnih igrača. Prvo poluvrijeme smo odigrali dobro protiv čvrstog protivnika. Imali smo prilika u prvom poluvremenu, koje bi odvele utakmicu u drugom smjeru. Željeli smo taj drugi gol. Očekivali smo da će protok lopte biti mirniji. Moram reći da je Radnik igrao u drugom poluvremenu odlično - kazao je Janjoš.

U narednom kolu Sarajevo ide u goste Slobodi, a Radnik igra protiv Krupe, također u gostima.

Oznake: #FK Sarajevo
Izvor: Informativa.ba,