Nogometaši Željezničara pobjedom na Grbavici nad Radnikom završili su prvi dio prvenstva BiH.

U susretu 22. kola Premijer lige BiH Željezničar je danas pobijedio goste iz Bijeljine sa 1:0. Strijelci su bili Goran Zakarić u 42. i Ivan Lendrić u 90. minuti.

Plavi sa Grbavice uspjeli su drugi put u četiri dana pobijediti Radnik, a današnjom pobjedom su osigurali drugo mjesto uoči početka Lige 6 za prvaka BiH. Naime, klubu sa Grbavice u korist su išli i rezultati s drugih terena posebno u Tuzli gdje je Sloboda pobijedila Sarajevo, te Mostaru gdje je Metalleghe pobijedio Zrinjski. Plavi sa Grbavice tako su uoči početka Lige za prvaka pretekli Sarajevo na drugom mjestu i došli na svega bod zaostatka za aktuelnim prvakom i liderom Zrinjskim.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji domaće ekipe koja je ima nekoliko prilika preko Stevanovića i Kerle. No, na pogodak se čekalo do 42. minute kada je Goran Zakarić, nakon dodavanja Stevanovića pogodio mrežu i postigao prvi pogodak u dresu Željezničara.

U drugom poluvremenu gosti su krenuli nešto ofanzivnije, ali bez većih prilika. Odbrana Željezničara bila je na visini zadatka, a napadači su u nekoliko navrata opasno zaprijetili golu golmana Lučića.

Kada se čekao kraj utakmice Željezničar je izveo brz kontranapad preko Stanića koji je uposlio Lendrića, a najbolji strijelac Željezničara sa desetak metara pogodio je za konačnih 2:0.

Izvor: Informativa.ba,