Michael Matt -

Austrijanac Michael Matt pobjednik je pretposljednjeg slaloma sezone  Svjetskog kupa  alpskih skijaša u Kranjskoj Gori.

Drugo mjesto osvojio je Italijan Stefano Gross (+0,30), a treće Nijemac Felix Neureuther (+0,46).

Austrijanac Marcel Hirscher, osvajač Velikog kristalnog globusa i Malog kristalnog globusa u veleslalomu, danas je osvojio i Mali kristalni globus u slalomu, nakon što je utrku završio na četvrtom mjestu. Njegov najveći konkurent u utrci za prvo mjestu u poretku slalomaša Norvežanin Henrik Kristoffersen prvu utrku je, nakon što je promašio jedna vrata, završio na 42. mjestu.

Hirscher u poretku slaloma ima prednost 110 bodova nad Kristoffersnom (575), dok je treći Italijan Manfred Moelgg (431). Do kraja sezone ostao je još jedan slalom koji se vozi za dvije sedmice u završnici Svjetskog kupa u Aspenu.