-

Na najjačem turniru ovog tjedna, u Tokiju, Japan će imati domaću predstavnicu u finalu. Naomi Osaka nastavlja sa sjajnim igrama ovaj tjedan. Nakon pobjeda protiv Misaki Doi, Dominike Cibulkove i Aliaksandre Sasnovič, Japanka je u polufinalu slavila protiv Elene Svitoline te ušla u prvo WTA finale u karijeri.

Prvi je set glatko dobila Svitolina, no ostatak je meča potpuno pripao Osaki. U drugom je setu spasila sedam break lopti, oduzela servis za 4:2 i privela ga kraju. Odlučujući je set bio jednosmjerna ulica. 18-godišnja je Japanka dva puta oduzela servis ukrajinskoj tenisačici te upisala novu pobjedu.

U drugom je polufinalu Caroline Wozniacki u tri seta nadigrala Agnieszku Radwansku. Klasični ženski meč s čak 13 oduzetih servisa pripao je danskoj tenisačici. Poljakinja je uzela prvi set, iskoristivši treću set loptu.

U drugom je setu imala i servis za meč, no Wozniacki je zaredala četiri gema i poravnala rezultat. Slična se situacija odigrala i u završnom setu, kada je Radwanska ponovno ispustilabreak prednosti. Danska je tenisačica napravila dva uzastopna breaka i u konačnici iskoristila četvrtu meč loptu za finale japanskog turnira.

Polovičan uspjeh rumunjskih tenisačica ostvaren je u polufinalima turnira u Seoulu. Kao pobjednica je izašla Monica Niculescu koja je u dva seta nadigrala Kineskinju Shuai Zhang.

Prvi je set dobila glatko bez izgubljenog gema, dok je u drugom bila velika borba iz koje je uspjela izaći kao pobjednica. Rumunjska će se tenisačica boriti za treću WTA pojedinačnu titulu.

Protivnica u finalu bit će joj Španjolka Lara Arruabarrena, koja je uz tek tri izgubljena gema nadigrala njezinu sunarodnjakinju Patriciju Mariju Tig. Španjolka će se boriti za svoju drugu WTA pojedinačnu titulu, nakon Bogote iz 2012. godine.

Izvor: Informativa.ba,