Nogometaši Rome su u susretu 36. kola italijanske Serije A u gostima pobijedili Genou sa 3:2.

Ovom pobjedom Rimljani su preuzeli drugo mjesto na tabeli, s bodom prednosti nad Napolijem koji ima utakmicu manje.

Mohamed Salah doveo je rimski klub u vodstvo u 6. minuti, a izjednačio je Panagiotis Tachtsidis sedam minuta kasnije. Leonardo Pavoletti pogodio je za potpuni preokret u 65. minuti, dok je Francesco Totti u 77. postigao pogodak za novo izjednačenje. Tri minute prije kraja utakmice Stephan El Shaarawy je pogodio za pobjedu i važna tri boda Rome u borbi za direktan plasman u Ligu prvaka.

Edin Džeko u igru je ušao u 66. minuti umjesto Maicona i asistirao za pobjednički gol El Shaarawyja, dok je Ervin Zukanović ušao u 88. minuti.

Posljednja utakmica 36. kola počinje u 21 sat, a sastaju se Napoli i Atalanta.

Izvor: Informativa.ba,