Antonia Di Natale -

Nogometaši Udinesea izborili su plasman u osminu finala talijanskog nogometnog kupa nakon što su u Udinama pobijedili Atalantu 3:1, a drugi pogodak za Udinese zabio je hrvatski nogometaš Stipe Perica.

Domaćin je poveo u 4. minuti golom Antonia Di Natale iz jedanaesterca. U 48. minuti je izjednačio Gaetano Monachello, no Perica je devet minuta kasnije Udinese doveo u novo vodstvo. Konačnih 3:1 postavio je Di Natale svojim drugim golom u 76. minuti.

Plasman u osminu finala izborila je i Verona, te trećeligaš Alessandrija koji se pobrinuo za iznenađenje dana pobijedivši na gostovanju Palermo 3-2. Za goste su golove zabili Loviso (4-11m), Marconi (23) i Nicco (82), dok su strijelci za Palermo bili Trajkovski (55) i Gilardino (85).

Palermo je od 22. minute igrao bez isključenog Vazqueza.

'Fenjeraš' Serie A, Verona teškom je mukom porazila trećeligaša Paviju 1:0. Pogodak odluke zabio je Claudio Winck u prvoj minuti sudačke nadoknade.