Kvalifikacije za EURO 2016 -

U poslednjim mečevima u grupi I, u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu 2016. godine, Srbija je kao domaćin izgubila od Portugala rezultatom 1:2, dok je Albanija u gostima pobedila Armeniju 0:3 i na taj način se po prvi put direktno plasirala na prvenstvo

Reprezentativci Srbije dobro su ušli u meč, ali svoju prvu šansu za gol nisu realizovali. Od petog minuta, gosti su pogotkom Nanija poveli sa 1:0, što je bio i rezultat sa kojim je završeno prvo poluvreme.

Nakon pauze, reprezentativci Srbije su nastavili sa inicijativom, da bi u 65. minutu izjednačili pogotkom Zorana Tošića, na asistenciju Aleksandra Kolarova. Portugal je nakon 13. minuta od izjednačenja opet poveo, čime je Mutinjo, strelac drugog gola, postavio konačan rezultat ove utakmice.

Utakmica Srbija-Portugal još pre odigravanja nije imala nikakav rezultatski značaj, jer je Portugal pre poslednjeg kola sigurno sebi obezbedio prvo mesto u grupi i učešće u Francuskoj, dok se za Srbiju znalo da nema šanse da se kvalifikuje.

Fudbalska reprezentacija Albanije je kao gost, u meču protiv Armenije, odlazak na EURO 2016, obezbedila u prvom poluvremenu, kada je sa 2:0 vodila u 23. minutu utakmice. U drugom poluvremenu, u 72. minutu, pogotkom albanskog reprezentativca Kukelija postavljen je i konačan rezultat, 3:0 za Albaniju.

Pre poslednje odigrane utakmice, Albanija se nalazila na trećem mestu u grupi, sa poenom manje od Danske. Ovom pobedom, albanski fudbaleri su ’prešli’ Dance, koji će za učešće na prvenstvu svoju šansu potražiti u baražu.

Evropsko prvenstvo u fudbalu odigravaće od 10. juna do 10. jula 2016. godine u Francuskoj.

Izvor: Informativa.ba, AA