Premier league Engleska: Rezultati i tabela poslije 8. kola -

Arsenal je s visokih 3:0 na svom terenu svladao Manchester United u susretu osmog kola engleskog nogometnog prvenstva.

Derbi je riješen praktično već na samom početku. Alexis Sanchez u 6. minuti zabio je za 1:0, minutu kasnije Ozil je povisio na 2:0, a u 19. ponovno je Alexis Sanchez bio strijelac za, kako će se pokazati, konačnih 3:0.

Nakon ovog šokantnog početka gosti iz Manchestera preuzeli su inicijativu, ali do kraja utakmice nisu uspjeli čak ni ublažiti poraz.

Arsenal se s tri nova boda popeo na drugo mjesto ljestvice sa 16 bodova, dva manje od vodećeg Manchester Cityja, dok trećeplasirani Manchester United ima 16 bodova kao i Arsenal, uz slabiju gol razliku.

U nedjelju se u Engleskoj igrao i jedan od najvećih gradskih nogometnih derbija na svijetu u kojem su Everton i Liverpool na stadionu Goodison Park odigrali 1:1.

'Redsi' su poveli u 41. minuti golom Dannyja Ingsa nakon ubačaja iz kornera, a četiri minute kasnije izjednačio je Romelu Lukaku nakon pogreške suparničke obrane.

Emre Can je nespretno, umjesto da izbije, loptom pogodio suigrača Martina Škrtela, nakon čega se lopta odbila do Lukakua koji je pogodio za 1:1. U nastavku susreta domaćin je bio bliži drugom golu, no rezultat se više nije mijenjao.

U trećoj nedjeljnoj utakmici Swansea City i Tottenham Hotspur su odigrali neodlučeno 2:2.

Everton i Tottenham imaju po 13 bodova i nalaze se na sedmom, odnosno osmom mjestu, Liverpool je deseti s 12, a Swansea jedanaesti s deset bodova.

Premier League Engleska: Rezultati poslije 8. kola