Nogometaši Veleža zabilježili su prvu pobjedu ove sezone u BH Telecom Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

U derbiju začelja tabele Mostarci su u Zvorniku pobijedili domaću Drinu sa 2:1 (0:0).

Velež je poveo u 53. minuti golom Ćemalovića, samo minut kasnije domaći su izjednačili preko Jakšića, a konačan rezultat postavio je Merzić u 90. minuti.

U drugom susretu Rudar i Slavija su u Prijedoru remizirali 2:2 (1:2).

Striijelci za Rudar bili su Arežina u 3. i Džafić u 51. minuti, dok su golove za goste postigli Pušara u 21. i Spalević u 38. minuti.

Treći susret današnjeg programa od 18.30 sati igra se u Zenici, a sastaju se Čelik i Borac.