Sarajevo izbacilo Zrinjskog u jednaestercima -

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine nakon boljeg izvođenja penala. U odlučujućoj šestoj seriji, Blaić je šutirao preko gola Delača, dok je Duljević sigurno savladao Bandića, te je Sarajevo prošlo u narednu rundu takmičenja. Vrijedi istaći i to, da je rezultat nakon regularnog toka utakmice glasio 1:1.

Zrinjski je poveo u drugom poluvremenu. Stojkić je vratio loptu za Nikolića, koji prizemnim udarcem postiže gol za vodostvo domaćih. Ali odmah u narednom napadu, Sarajevo je došlo do zasluženog izjednačenja. Velkoski je odličnim pasom pronašao Amera Bekića, koji ulazi u šesnaesterac i preciznim udarcem postiže gol za poravnanje rezultata.

Sarajevo je propustilo veliku priliku u 86. minuti. Duljević je pronašao Hebibovića na desnoj strani, koji odmah ubacuje u šesnaesterac, gdje naš napadač, Leon Benko, iz dobre pozicije šutira pored desne stative gola. U posljednjoj minuti regularnog toka utakmice, ponovo je Hebibović u ulozi asistenta, a ovog puta, udarac Velkoskog blokiraju odbrambeni igrači Zrinjskog. Nakon isteka devedeset minuta, rezultat je glasio 1:1, te je prolaznika u naredni krug takmičenja odlučilo izvođenje penala.

Izvor: Informativa.ba, fcsarajevo.ba