-

Hrvatski predstavnik u Ligi prvaka Dinamo iz Zagreba slavio je rezultatom 2-1 protiv engleskog Arsenala na stadonu Maksimir.

Stvari su po Engleze krenule naopako već u 14. minutu utakmice kada je reprezentativac "tri lava" Alex Oxlade-Chamberlain postigao gol, ali u sopstvenu mrežu.

Promjene ruzultata u prvom poluvremenu nije bilo, no momenat iz 40. minute susreta, kada Oliver Giroud dobija drugi žuti karton bila je prelomna tačka utakmice, a svakako i sol na ranu "topnicima".

Igrač manje u drugom poluvremenu za Dinamo je svakako bio od velike koristi, što se pokazalo i u 58. minutu kada Junior Fernandez dovodi svoj klub u vodstvo od 2-0. Veliko oduševljenje zavladalo je među navijačima Dinama na stadionu Maksimir.

Nešto više od 10 minuta kasnije Theo Walcott uspijeva smanjiti prednost domaćih na 2-1, što je bio i konačan rezultat susreta.

Izvor: Informativa.ba, AA