partizan crvena zvezda - Foto: Arhiv

U devetom kolu Superlige Srbije, u današnjem 149. vječitom derbiju između fudbalera Crvene zvezde i Partizana, pobijedili su „crveno-bijeli“, rezultatom 3:1.

Posle prvog poluvremena, pred petnaestominutnu pauzu, rezultat je glasio 1:1. Vodstvo je imala Crvena zvezda kada je posle dvije uvodne šanse Partizana preuzela inicijativu i u 26. minutu povela pogotkom Huga Vieire.

Pred sam kraj prvog poluvremena, Partizan je izjednačio golom debitanta Alena Stevanovića, na asistenciju Stefana Babovića.

Od 49. minuta Zvezda je povela sa 2:1, što joj je omogućio Vijeira svojim drugim pogotkom na današnjoj utakmici. Nakon šest minuta, Zvezda je povećala prednost na 3:1 golom Aleksandra Kataija.

Nakon trećeg gola Crvene zvezde navijači Partizana su bacali zapaljene baklje ka terenu, zbog čega se gust dim nadvio nad terenom stadiona, pa je sudija Milorad Mažić prekinuo utakmicu na nekoliko minuta.

Crvena zvezda nakon ove utakmice ostaje na vrhu tabele sa 23 boda, čak osam više od Partizana, koji ima utakmicu manje, dok se između njih nalazi Javor.

Izvor: Informativa.ba, AA