Pretposljednje kolo Eurobasketa u grupi „B“ danas su otvorile reprezentacije Srbije i Turske, a izabranici Aleksandra Đorđevića su slavili pobjedu i još jednom pokazali da su ozbiljni pretendenti za titulu prvaka Starog kontinenta.

Srbija je svoju dominaciju na terenu pokazala već u prvoj četvrtini koja je završena rezultatom 30:14 u njenu korist. U drugom periodu Turci su zaigrali nešto agresivnije, ali i tih deset minuta Srbija rješava sa 23:21 u svoju korist.

Turska je u drugo poluvrijeme ušla sa željom da smanje prednost Srbije i na kraju treće četvrtine rezultat je bio 71:59, što je donekle najavljivalo neizvjesnu završnicu meča.

Međutim, srbijanski košarkaši su zaigrali odlučnije u završnici i vratili prednost koju su imali i na kraju prvog poluvremena.

Konačan rezultat utakmice je bio 91:72.

Najefikasniji igrač meča bio je srbijanski centar Miroslav Raduljica sa postignutih 20 poena. U redovima Turske najbolji je bio Ali Muhammed sa 16 poena.

Izvor: Informativa.ba, AA